Nr 39

Andrzej Wroński (ur. 1942)

Poranek, 2019

olej, płótno

73 x 92 cm

cena wywoławcza:
1 650 złZmień walutę

Andrzej Wroński (ur. 1942)

Urodzony w Chrzanowie w 1942 r. Studia ukończył w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1968 roku.
Uprawia malarstwo, grafikę artystyczną i użytkową.
Jego prace były wystawiane na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach i wernisażach. Prace były prezentowane między innymi w Polsce, Szwecji, USA, Japonii, Danii, Niemczech i Belgii.
Wielokrotnie bywał gościem miesięcznika Fantastyka oraz Nowa Fantastyka w latach 1987-90. Jego obrazy prezentowano także w postaci pocztówek oraz folderów. Tworzył też okładki książek.
Andrzej Wroński ma żonę Jolantę i córkę Sylwię. Jest człowiekiem aktywnym, oprócz malarstwa, pasjonuje go nurkowanie i inne sporty wodne, takie jak canyoning.

XXXVII STALOWA Aukcja Sztuki Aktualnej

06 lutego 2019, godz. 19:00