Nr 11

Piotr Gola (ur. 1985)

Really?, 2018

olej, płótno

70 x 50 cm

cena wywoławcza:

Piotr Gola (ur. 1985)

Z wykształcenia architekt. Ukończył Wydział Architektury na Politechnice Krakowskiej. Sztuka jest jego pasją.
Jego twórczość oscyluje wokół symbolizmu, surrealizmu, abstrakcjonizmu i ekspresjonizmu. Artysta w swoich pracach bardzo często używa symboli. Postacie ,przedmioty ,kolory stanowią logicznie zaprojektowaną całość skrywającą ukrytą w nich treść. Widać dbałość o to aby jego dzieła przemawiały do widza ,opowiadały o życiu, ludziach, doświadczeniach, procesach a nie były tylko "suchym" zapisem otaczającej rzeczywistości. Jak sam artysta mówi jego sztuka jest światem myśli, snu i fantazji. Jego prace są zapisem wizji i pomysłów ,które czerpie z życia i obserwacji siebie i ludzi.
Artysta używa żywej ,ekspresyjnej palety barw i chętnie łączy różne zestawienia kolorystyczne - niebieskości ,czerwienie ,róże, fiolety, zielenie. Stara się aby stosowana kolorystyka w jak największym stopniu mogła cieszyć ludzkie oko .Czerń w jego pracach nadaje głębi i tajemniczości. Niekiedy postacie wydają wynurzać się , wychodzić z ciemnego tła jakby ukryte, schowane gdzieś dalej. Tworzy w technice olejnej jak również chętnie wykorzystuje techniki cyfrowe.