Nr 2

Mariusz Kitowski (ur. 1969)

Oversized 8, 2017

olej, płótno

100 x 80 cm

cena wywoławcza:
800 złZmień walutę

800 złZmień walutę

Mariusz Kitowski (ur. 1969)

Informatyk programista oraz artysta malarz. Ukończył Politechnikę Gdańską. Z własnej pasji do malarstwa uczynił drugi zawód, szkoląc samodzielnie warsztat w Rumskiej Pracowni Malarskiej oraz na licznych plenerach w Toskanii i w Polsce. Miał już kilka wystaw indywidualnych oraz wiele zbiorowych, jest członkiem Stowarzyszenia Artystów "Pasjonat". Wciąż poszukuje nowych wyzwań warsztatowych. Operuje plamą barwną, wykazując szczególną dbałość o czystość koloru oraz stosując gamy łamane w przejściach tonalnych. W swoich martwych naturach, malowanych głównie szpachlą, jest nieustannie kompozytorem światła, ale przede wszystkim kolorystą. W pejzażu i miniaturach bawi się detalem i delikatnością przedstawianej materii.