Nr 0

Mariia Drozdova (ur. 1988)

Martwa natura z owocami i kwiatami, 2017

olej, tektura, płótno

50 x 40 cm

2018-06-24 21:00:00

CENA WYWOŁAWCZA

990 zł

Mariia Drozdova (ur. 1988)

2003-2007- Obwodowy Zakład Komunalny „Charkowska Szkoła Artystyczna” w kierunku „Sztuka plastyczna oraz dekoratorska” i otrzymała fach artysty-wykonawcy malarstwa, nauczyciela. Dyplom z wyróżnieniem
2007–2013 Charkowska Państwowa Akademia Wzornictwo i Sztuki, wydział: Sztuki wizualne
kierunek studiów: Malarstwo monumentalne. Dyplom z wyróżnieniem.
2009-2011 Wolny słuchacz na kursach rysunku, malarstwa oraz kompozycji Witalia Iwanowicza Leńczyna.
2015 Program stypendialny „Gaude Polonia”, Kurator prof. dr Janusz Bałdyga, słuchacz na wykładach performansu. Poznań, Polska
2015 Program stypendialny „Gaude Polonia”, słuchacz na wykładach prof. Marcina Berdyszaka.
Poznań, Polska
2017 „Dnie sztuki performansu 2017” szkola performansu Sandry Johnston i Alastaira MacLennana. Jestem uczestnikiem 39 wystaw i różnych projektów. 2016 - 2017 - Utworzyłem ikonę dla kościoła "Ochrona Matki Bożej", Charków, Ukraina (W kolekcji kościoła jest 3 ikony, co zrobiłem)