Nr 12

Maciej Urbaniak

Śpiąca panna z niebieskim okryciem, 2003

olej, płótno

81 x 61 cm

cena wywoławcza:
4 400 złZmień walutę

Maciej Urbaniak

Urodził się w Krakowie. Zamienił wielkomiejski zgiełk na spokój wiejskiego ogrodu i mieszka w Modlnicy koło Krakowa.

Ukończył Krakowską Akademię Sztuk Pięknych. Właśnie nazwa Alma Mater stała się mottem jego malarstwa.

Obrazy Macieja Urbaniaka są pełne koloru i dekoracyjne, malowane w systemie mozaikowego rygoru. Swoim magicznym urokiem i migotliwym ornamentem , wzbudzają zaciekawienie, ale podskórna ekspresja tych obrazów  utwierdza w przekonaniu o głęboko osadzonej i intrygującej prowokacji.

Artysta brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Stale pracuje z renomowanymi galeriami w kraju i za granicą. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych.

XXXI STALOWA Aukcja Sztuki Aktualnej

22 lutego 2018, godz. 19:30