Zanurzeni Julity Malinowskiej w BWA Galerii Sanockiej

Zanurzeni Julity Malinowskiej w BWA Galerii Sanockiej

Poza STALOWĄ

24 listopada 2017

"Zanurzeni" Julity Malinowskiej w BWA Galerii Sanockiej

Poleć znajomemu

WIĘCEJ O WYDARZENIU

Miejsce: BWA Galeria Sanocka, Rynek 14, 38-500 Sanok

 

Data: 24.11.2017, godz. 18.00 (wernisaż), wystawa potrwa do 29.12.2017 r.

 

Już 15 grudnia 2017 roku w Galerii Stalowa otworzymy trzecią indywidualną wystawę naszej artystki - Julity Malinowskiej. Tymczasem 24 listopada zapraszamy na jej indywidualną wystawę do Sanoka. Oba pokazy będą się wyraźnie różniły. W sanockim BWA zagoszczą prace z lat 2009-2014, a w Stalowej z największą przyjemnością zaprezentujemy najnowsze prace Julity. 

 

"Euforia, zaduma, nostalgia, cisza, spokój, szczęście... Te i wiele innych stanów umysłu są tematem moich obrazów. Malowane przeze mnie postacie uchwycone zostały w dość szczególnym momencie - na plaży. Zwykle na wakacjach, w oderwaniu od szarej codzienności. Zwykle trochę szczęśliwsi. Zatrzymani w konkretnym, intensywnie przeżywanym momencie, tu i teraz. Śmiejący się, bawiący, w ruchu. Ale także Ci inni – zwykle „niewidzialni”: zdeformowane macierzyństwem kobiety, staruszki, inwalida. Wszyscy tak samo ważni i piękni. Budzą inne skojarzenia, zależnie od bagażu doświadczeń patrzącego. Według mnie wszyscy oni zadają pytania o sens życia, sens naszych działań." - Julita Malinowska

 

Julita Malinowska - urodzona 31 sierpnia 1979 w Otwocku. Mieszka i pracuje w Warszawie. W Kompasie Młodej Sztuki 2014 dostała wyróżnienie za najszybszy progres. Zajęła 7 miejsce w rankingu. W 2012 roku obroniła tytuł doktora na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na tej samej uczelni 7 lat wcześniej uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Studiowała również na Uniwersytecie w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii i na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendystka Fundacji Pro Artibus w Finlandii. W 2006 roku otrzymała stypendium Twórcze Miasta Krakowa, a w 2005 roku zajęła II miejsce w konkursie Samsung Art Master. Prezentowała prace na czterdziestu wystawach indywidualnych i ponad stu zbiorowych w kraju i zagranicą.