Galeria Stalowa : Aktualności

Aktualności

NOC MUZEÓW W GALERII STALOWA

Już 20 maja zapraszamy na Noc Muzeów!

 

Z tej okazji przygotowaliśmy trzy wyjątkowe wydarzenia:

 

1. Godz. 16.00 - Live painting - performance w wykonaniu dwóch artystów: Marcin Kowalika, współpracującego z Galerią STALOWA oraz Oskara Podolskiego, grafika i projektanta. Goście będą  mieli okazję przyjrzeć się artystom przy pracy, zobaczyć jak powstaje obraz oraz wziąć aktywny udział w procesie tworzenia.

Performance jest namiastką projektu pt."Obraz w pigułce", którego pomysłodawcą jest Marcin Kowalik. Projekt realizowany jest przez Szpital Dziecięcy im. św Ludwika w Krakowie we współpracy z Krakowską Akademią Sztuk Pięknych. Efektem są obrazy projektowane przez małych pacjentów i wykonywane przez studentów ASP.

 

 

2. Godz. 19.00 - PERFORMANCE pt. "Zorak & Pasiewicz. Laboratorium dźwięku i linii" w wykonaniu Piotra Pasiewicza, artysty współpracującego z Galerią STALOWA oraz Marcina „Zorak” Szymańskiego, beatboksera. Na oczach widzów powstaną rysunki improwizowane, spontaniczne, powstałe w danej chwili.

 

 

3. Godz. 21.00 - Słuchowisko radiowe pt. „Koniec wieńczy dzieło”, autorstwa Sławomira Rogowskiego i Wojciecha Dróżdża, w reżyserii Janusza Kukuły,  zrealizowane w Teatrze Polskiego Radia. Słuchowisko inspirowane jest historią tragicznej śmierci Walentego Gabrysiaka, którego malarstwo i grafiki prezentowane są w Galerii STALOWA. 

 

Więcej o wystawie>>

 

MULTIMEDIA:

wtonacjikultury.pl>>

archiwum >