Galeria Stalowa : Aktualności

Aktualności

POŻĄDA/NIE. WYSTAWA MALARSTWA VIOLI TYCZ W ZAMOŚCIU

Serdecznie zapraszamy do udziału w wernisażu wystawy malarstwa Violi Tycz, artystki współpracującej z Galerią STALOWA, w czwartek, 9 lutego, o godz. 18.00 w ArteHotel, ul. Rynek Wielki 9 w Zamościu. 

 

Wystawa pt. POŻĄDA/NIE będzie miała charakter retrospektywny i prezentować będzie twórczość artystki multimedialnej, wielokrotnie nagradzanej, zaliczanej do kręgu najbardziej obiecujących polskich artystów.

 

Prace zebrane w ArteHotel pochodzą z najważniejszych cykli artystycznych Violi Tycz, tworzonych w latach 2003-2016. „Pikseloza”, „Dziecko/Dorosły”, „Nimfomanka”, „Hot”, czy „Częstotliwość” to zaledwie przedsmak tego co artystka zaprezentuje na swojej wystawie.

 

Tematyka prac oscyluje wokół postaci ludzkiej, pokazując wszechogarniającą komercjalizację, konsumpcjonizm, papkę pop-kultury oraz skomplikowane relacje międzyludzkie. Wszystko to przy użyciu wyjątkowych rozwiązań formalnych, swoistym kolorycie, wypracowanym konturze i materii malarskiej. To właśnie dzięki malowanym cyklom Viola Tycz stała się stypendystką wielu prestiżowych instytucji, m.in. Domu Aukcyjnego Sotheb’y, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Joana Miró w Hiszpanii. Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Dolnośląskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Kolekcji Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie i wielu innych. W 2014 roku pojawiły się również na aukcji w Domu Aukcyjnym Christie’s w Londynie.

 

Wystawa Violi Tycz w ArteHotel, jak wszystkie cykle artystki jest nieoczywista i pełna intrygujących niedopowiedzeń, pozostawionych ocenie widza.

 

Organizatorami wystawy są: Galeria STALOWA, ul. Stalowa 26, Warszawa i ArteHotel, ul. Rynek Wielki 9, Zamość

 

Relacja fotograficzna z wernisażu w Kurierza Zamojskim >>

Teresa Madeja, dziennikarka, znawca sztuki, zamieściła obszerną relację z wernisażu >>

 

 

archiwum >