Galeria Stalowa : Program

Przeszłe wydarzenie

WYSTAWA I CHARYTATYWNA AUKCJA PRAC POPLENERIADOWYCH

WYSTAWA I AUKCJA

WYSTAWA I CHARYTATYWNA AUKCJA PRAC POPLENERIADOWYCH

31 stycznia 2017

Ekspozycja prac: 20 stycznia - 31 stycznia w godz. 12:00-19:00
Wernisaż wystawy: 31 stycznia, godz. 19.00
Aukcja młotkowa: 31 stycznia, godz. 19.30

 

PLENERIADY to oryginalna, autorska idea właściciela Galerii STALOWA Krzysztofa Fabijańskiego, który postanowił zapraszać do Kazimierza nad Wisłą wybitnych profesorów i ich studentów z najważniejszych polskich uczelni artystycznych. W trakcie tych spotkań młodzi twórcy całymi dniami pracują, a wieczorami biorą udział w serii wykładów prowadzonych przez profesorów i asystentów.

 

„Dostrzegłem, że nie ma w zasadzie miejsca gdzie mogliby spotkać się studenci różnych uczelni artystycznych i wspólnie pracować. Kazimierska Pleneriada jest zatem próbą stworzenia dobrego miejsce, gdzie studenci malarstwa, pod okiem swoich profesorów oraz asystentów, mają możliwość na kreatywną i swobodną wyprowadź twórczą. Ważny jest również dla nas rozwój młodych malarzy, dlatego podczas Pleneriady organizujemy wykłady wielu uznanych profesorów i malarzy, którzy przekazują studentom swoje doświadczenie oraz wiedzę. Nazwa projektu „Pleneriada” nie jest przypadkowa. Łączy w sobie dwoistość pomysłu: z jednej strony studenci uczestniczą w plenerze i malują obrazy, z drugiej strony dochodzi pewien element rywalizacji pomiędzy nimi, ponieważ nagradzamy pieniężnie twórców najlepszych prac.”                              

                                        Krzysztof Fabijański

 

W tegorocznej VI edycji Pleneriady uczestniczyli studenci z pracowni prof. Krzysztofa Skarbka z ASP we Wrocławiu pod wodzą asystenta Piotra Saula, studenci z UA w Poznaniu pod kierunkiem prof. Andrzeja Pepłońskiego i asystentki Natalii Czarcińskiej oraz studenci UMK w Toruniu z prof. Janem Pręgowskim i Ireneuszem Kopaczem.

 

W dniach 20 - 31 stycznia 2017 roku w siedizbie Galerii STALOWA przedstawimy efekty VI edycji Kazimierskiej Plenerady w Kazimierzu nad Wisłą.

 

Uroczyste otwracie wystawy odbędzie się 31 stycznia 2017 roku o godz. 19.00, zaś o godz. 19.30 odbędzie się młotkowa STALOWA Charytatywna Aukcja Popleneriadowa, której Organizatorem jest Fundacja Galerii STALOWA. Wernisaż oraz aukcja odbędą się w Galerii STALOWA w Warszawie przy ul. Stalowej 26.

 

Więcej o aukcji >>

Fotorelacja >>