Galeria Stalowa : Program

Przeszłe wydarzenie

RING. WYSTAWA MALARSTWA DANIELA KRYSTY W GALERII STALOWA

RING. WYSTAWA MALARSTWA DANIELA KRYSTY W GALERII STALOWA

09 listopada 2016

RING to wystawa malarstwa Daniela Krysty w Galerii STALOWA, która stanowi retrospektywę twórczości wrocławskiego artysty. Ekspozycja wskazuje na charakterystyczne elementy wypowiedzi artystycznej: materia, światło, kolor, czy faktura. Jednocześnie pokazuje jak za pomocą motywu tytułowego RINGU, można zobrazować i przekazać prawdę o rzeczywistości.

 

„Ring – pierścień, okrąg daje mi nieograniczone możliwości wypowiedzi artystycznej. Najpełniej i najprecyzyjniej wizualizuje rzeczywistość i relacje pomiędzy nią a ludzką istotą. Zbiór punktów budujących figurę zakreśla tą umowną granicę pomiędzy dwoma sferami: poza i w centrum okręgu. Wszystko, co powierzchowne ma skłonić odbiorcę do głębszej refleksji nad granicą dzielącą to co prawdziwe, od tego, co nierealne. Chcę odwrócić naszą uwagę od tego, co właśnie widzimy, tym samym pozwalając wprowadzić nas w stan skupienia i wyciszenia, wyznaczyć naszą indywidualną przestrzeń” Daniel Krysta

 

Daniel Krysta - urodzony w 1976 r. w Cieszynie. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w 2004 r. w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Jest również autorem kilku wystaw indywidualnych. Laureat licznych konkursów. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

 

Wernisaż wystawy: 9 listopada, w godz. 19.00 – 21.00
Wystawa trwa: 9 listopada – 3 grudnia 2016
Galeria STALOWA, ul. Stalowa 26, Warszawa
Czynna codziennie w godz. 12.00-19.00