Galeria Stalowa : Program

Przeszłe wydarzenie

XII STALOWA Aukcja Młodej Sztuki

XII STALOWA Aukcja Młodej Sztuki

18 marca 2015
19.00

Zapraszamy do wzięcia udziału XII STALOWEJ Aukcji Młodej Sztuki.

 

Katalog XII STALOWEJ Aukcji Młodej Sztuki w wersji online >>

 

NOWOŚĆ! Aukcja młotkowa z transmisją i możliwością licytacji online! Aukcja odbędzie w siedzibie galerii 18 marca 2015, godz. 19:00 oraz na stronie internetowej stalowa.onebid.pl!

Zapraszamy do wysłuchania audycji na temat STALOWYCH Aukcji Młodej Sztuki w Dwójce >.

Wszystkie ceny wywoławcze wynoszą 500 PLN.

 

Zlecenia aukcyjne przyjmujemy pod numerem telefonu 22 380 34 43 codziennie w godzinach 12:00 -19:00 lub pod adresem aukcje@stalowa.art.pl.

 

Zlecenia przyjmuje również portal Artinfo.

 

Zapraszamy !

 

W odróżnieniu od kilku konkurencyjnych organizatorów aukcji młodej sztuki (w ofercie jednego z nich były dzieła artystki blisko 70-letniej, a te 50- i nawet 60-latków są na porządku dziennym), STALOWE Aukcje Młodej Sztuki prezentują prace naprawdę młodych twórców. Może nie wyłącznie, bo czasem trafiają się obrazy trzydziestokilkulatków, ale to wciąż kategoria młodych.
W XII aukcji, która odbędzie się 18 marca (w środę) w siedzibie Galerii (ul. Stalowa 26), na szczególną uwagę zasługują, w moim przekonaniu, zwłaszcza prace: Violi Tycz, Pawła Słoty,  Marty Julii Piórko, Agnieszki Ewy Braun i Darii Ostrowskiej. To tylko kilkoro z grona blisko siedemdziesięciu interesujących artystów, biorących udział w aukcji.

 

To twórcy obecni w obiegu wystawowym w kraju i za granicą, wielu stale współpracuje z Galerią STALOWA.

 

Przeważają, co jasne przy cenie wywoławczej 500 zł, prace mało- i średnioformatowe, choć w kilku przypadkach mamy do czynienia z dużymi obrazami.

 

To dwunaste wydanie naszych aukcji, co oznacza, że właściwie dopiero zaczynamy, nie liczymy więc na wyniki domów aukcyjnych, które działają od kilkunastu lat i mają bez porównania większe doświadczenie oraz – co najważniejsze – przebogatą listę klientów. Mamy nadzieję jednak, zważywszy na wyjątkowy dobór artystów i prac, że znajdą one nabywców wśród naszych stałych klientów oraz tych nowych, których wciąż przybywa.

 

Tę aukcję przeprowadzimy na platformie OneBid, która umożliwia licytację online w czasie rzeczywistym wraz ze śledzeniem transmisji z przebiegu aukcji w siedzibie galerii STALOWA.

 

Dlaczego warto kupować młodą sztukę?

 

Bo dzisiaj zakupy młodego twórcy dają prawie pewność, że to dobra inwestycja na przyszłość. Przede wszystkim estetyczna, bo wzbogacamy się wewnętrznie poprzez obcowanie z dziełem sztuki. Ale także finansowa, bo nietrudno przyjąć za pewnik, że obraz dziś kupiony na 500 czy 800 PLN w niedalekiej przyszłości będzie kosztował dwa lub trzy razy tyle. A może też kosztować 20 razy tyle. To może być tylko potwierdzeniem, że dobrze wybraliśmy i źródłem satysfakcji, że mamy na ścianie obraz, stale zyskujący na wartości. Oczywiście, zakładając, że taki był cel zakupu, możemy dzieło odsprzedać z zyskiem. Tak więc i dla miłośników sztuki, i dla inwestorów właśnie aukcje młodej sztuki dają największe możliwości i okazje do dobrych zakupów. Zapraszamy na STALOWE Aukcje Młodej Sztuki.

 

Krzysztof Stanisławski, dyrektor artystyczny Galerii STALOWA

 

 

 

Marta Julia Piórko, Lunapark, 2015, 30 x 21 cm, olej, płótno

„Jest to moja odskocznia od dużych, wymagających formatów. Są to prace ilustracyjne, niektóre humorystyczne, w których stosuję poetykę kiczu i groteski jako formę przekornej wypowiedzi. Robię to świadomie i celowo. Moje miniatury są odzwierciedleniem ducha czasów kultury masowej, w których żyjemy. Odbiorcom przywodzą na myśl Alicję w Krainie Czarów i Baśnie braci Grimm.

Zwykle stosuję monochromatyczną, czarno-białą kolorystykę dla podkreślenia wyrazistości. Czasem, jak w przypadku "Lunaparku", nakładam cienkie warstwy barwnego laserunku na podmalówkę w kolorze sepii, tak aby nadać obrazowi charakter starej podbarwianej fotografii.”

 

 

 

Katarzyna Morańda, Nieskonczoność, 2014, 80 x 80 cm, akryl, płótno

"Emocje -to główne źródło inspiracji. A kto jak nie kobiety potrafi ukazywać,  bądź ukrywać emocje. Przedstawiane przeze mnie wizerunki kobiet przypisane są takiemu stanowi emocjonalnemu w jakim w danej chwili jestem. Są symbolami moich uczuć. Malarstwo ma dla mnie wymiar arteterapeutyczny-jest też formą monologu o mnie.  Zatem poniekąd inspiracją jest wszystko co mam "wewnątrz" siebie, co w sobie noszę."

 

 

 

Agnieszka Ewa Braun, (ur. 1990), Z cyklu Dorastanie, 2013 r., fotografia, 100 x 70 cm


"Realizacja fotograficzna pt. „Dorastanie” jest autorefleksją w kontekście doświadczenia antropologicznego na temat własnej tożsamości w perspektywie zmysłowej, odnoszącej się również do sfery tabu (seksualności, zmysłowości), która stanowi przestrzeń motywowaną kulturowo. Oprócz własnego wizerunku, rekwizytami użytymi w kreacji obrazu (cyklu składającego się z 6 fotografii) są: lilia jako znak czystości; książeczka modlitewna czyli znak porządku wartości moralnych oraz jabłko będące symbolem wyboru. Podwójne przedstawienie postaci na fotografiach ukazuje przemiany na poziomie duchowym i fizycznym oraz wyobrażenia zmysłowe kontrastujące ze znakami kulturowymi, pełniącymi rolę atrybutu kuszenia, kontestacji, lęku. Podział cyklu na fotografie kolorowe i monochromatyczne podkreśla, m.in. przeplatające się możliwości wyboru. Fotografie można prezentować na dwa sposoby: jako dyptyki kolorowo-monochromatyczne (fotografia 1 + fotografia 2, fotografia 3 + fotografia 4, fotografia 5 + fotografia 6) lub jako ciąg fotograficzny w tej samej kolejności.
Cykl fotografii powstał w 2013 r i był prezentowany po raz pierwszy na XV INTERBIFEP - Międzynarodowym Biennale Portretu w Muzeum Portretu w Tuzli (Bośnia i Hercegowina), a w 2014 r. na wystawie Made In Photo 4 w Muzeum Miejskim Wrocławia oraz XXIV Krajowym Salonie Fotografii Artystycznej w Żarach. Prace z tego cyklu znajdują się także w kolekcji prywatnej."

 

 

MULTIMEDIA 

Rynek i Sztuka >

Art-Stock >

Artinfo >

Warszawska Kulturalna >