Galeria Stalowa : Program

Przeszłe wydarzenie

Salon Zimowy

wernisaż wystawy

Salon Zimowy

12 grudnia 2014
18.00 - 20.00

Sezon 2014 Galeria STALOWA zamyka Salonem zimowym - wystawą zbiorową młodych artystów, którzy z nami współpracują lub współpracowali i którzy zostali sklasyfikowani w najnowszym wydaniu rankingu Kompas Młodej Sztuki 2014.

 


Od 2008 to opracowanie, zainicjowane i przygotowywane przez m. in. Panią Kamę Zboralską, zaprzyjaźnioną, mamy nadzieję, także z naszą galerią, stanowi najważniejszy drogowskaz dla miłośników i kolekcjonerów młodej sztuki w kraju. Obecność na tej liście, lub jej brak, osiągnięta pozycja i liczba punktów będą przez najbliższe dwa lata (poprzednia edycja Kompasu była opublikowana w 2012) świadczyła o faktycznej randze młodych artystów w Polsce. To forma oceny, podsumowanie osiągnięć, ale i czynnik dopingujący.

 

 

Trzeba zauważyć, że Kompas z edycji na edycję jest coraz staranniej opracowywany i bardziej obiektywny. Oczywiście, nie można też nie pamiętać, że rankingi nie są jedyną formą oceny twórców, nie są też nieomylne i nie można ich traktować śmiertelnie poważnie.

 

Tym niemniej z prawdziwą radością pragniemy ogłosić, że spośród notowanych młodych w Kompasie 2014 znalazło się aż jedenaścioro malarzy, którzy w STALOWEJ wystawiali swoje prace na wystawach zbiorowych, a troje miało tu wystawy indywidualne z katalogami, kilkoro zaś brało udział w plenerach STALOWEJ i targach sztuki, w których uczestniczyliśmy.

 

Najbardziej jesteśmy dumni z sukcesu Julity Malinowskiej, która zajmuje pozycję 7 w rankingu i została wyróżniona za największy skok w notowaniach w historii Kompasu, z miejsca 16 w 2012 na aktualne. Współpracujemy z Julitą od samego początku istnienia galerii, w 2013 miała u nas znakomitą, świetnie przyjętą wystawę indywidualną, stale mamy w ofercie pokaźny zbiór jej prac, systematycznie uzupełniany. Podobnie Marcin Kowalik (miejsce 19) i Berenika Kowalska (21), której pierwszą wystawę indywidualną zamknęliśmy tuż przed Salonem zimowym, a także stale współpracujące ze STALOWĄ: Justyna Kabala (20) i Martyna Borowiecka (23).

 

Wymienić należy także artystów związanych z galerią luźniej, by nie rzec incydentalnie, jak Jakub Ciężki, Mariusz Tarkawian, Arkadiusz Karapuda czy Marta Kawiorska, albo takich jak np. Katarzyna Karpowicz, niewspółpracująca już ze STALOWĄ, ale obecna na kilku jej wystawach i plenerze w 2013.

 

Na Salon zimowy 2014 Galerii STALOWA składają się obrazy dziesięciu malarzy i malarek.

 

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy.

 

Wystawa, której wernisaż przewidziany jest na 12 grudnia 2014 o godzinie 18.00, potrwa do 25 stycznia 2015.