Nr 4

Paweł Batura (ur. 1983)

Thought, 2009

olej, akryl, płótno

80 x 120 cm

cena wywoławcza:
880 złZmień walutę

Paweł Batura (ur. 1983)

W 2009 roku ukończył studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Obronił pracę magisterską, której temat dotyczył polskiej szkoły ilustracji i uzyskał dyplom z malarstwa pod opieką prof. Stanisława Andrzejewskiego. Udzielał się w Pantomimie Olsztyńskiej, gdzie wprowadzał do spektaklu elementy performance i happening. Pracował zarobkowo jako grafik w Olsztynie, w Warszawie i w Poznaniu w agencjach reklamowych, w jednej z izb handlowo – przemysłowych, w firmie projektującej i tworzącej elementy scenografii do produkcji większości polskich stacji telewizyjnych. Pracował również w dwóch warszawskich szkołach podstawowych. Obecnie pracuje w domu kultury. W każdym innym czasie tworzy. Poza malarstwem olejnym zajmuje się groteskowymi i makabreskowymi ilustracjami w technice digital-painting oraz wykonuje małe formy rysunkowe różnymi technikami na papierze. Zdarza się, że eksperymentuje z animacją – łącząc techniki tradycyjne z cyfrowymi. Jesienią 2016 roku jego obrazy na płótnie można było oglądać na indywidualnej wystawie w Galerii Teatr Rampa w Warszawie. Wydruki jego ilustracji cyfrowych były prezentowane między innymi na III Suwalskim Salonie Sztuki, w Alytusie na Litwie oraz na ExDigitalis Salon 2017 w CSW w Toruniu. Jego prace malarskie prezentowane były na wystawach przed-aukcyjnych warszawskich galerii i domów aukcyjnych. Zilustrował szereg opowiadań w czasopiśmie Nowa Fantastyka. Wykonał ilustrację do artykułów oraz główne motywy graficzne na okładki czasopism o tematyce dotyczącej literatury i sztuki.

XXXIII STALOWA Aukcja Sztuki Aktualnej

06 czerwca 2018, godz. 19:00