Galeria Stalowa : wola Stalowej

wola Stalowej

 • STALOWA jest prywatną galerią sztuki współczesnej, od 2013 roku działającą na warszawskiej Pradze, przy ulicy Stalowej 26. Właścicielem Galerii STALOWA jest Krzysztof Fabijański, miłośnik kultury i sztuki, marszand polskiej sztuki współczesnej.


  Zajmujemy się sztuką współczesną, zwłaszcza młodym malarstwem polskim. Zorganizowaliśmy dotychczas około 30 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Regularnie wydajemy katalogi prezentujące twórczość współpracujących z nami artystów.


  Prezentujemy zarówno malarzy uznanych i nagradzanych w krajowych oraz międzynarodowych konkursach, jak i najmłodsze talenty. Pomagamy artystom współpracującym ze STALOWĄ w zaistnieniu w obiegu międzynarodowym. Wspieramy ich udział w konkursach i przeglądach, a także prezentujemy ich prace na targach sztuki. STALOWA organizuje również plenery malarskie, w tym także dla studentów wydziałów malarstwa, a powstałe podczas nich prace są później prezentowane w Galerii.


  Pośród innych galerii sztuki wyróżnia nas to, że oprócz wystaw organizujemy również aukcje. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy możliwość licytacji online z transmisją wideo w czasie rzeczywistym. Regularnie prowadzimy STALOWE Aukcje Młodej Sztuki.


  Naszym głównym założeniem jest zapewnienie profesjonalnych warunków promocji młodym polskim artystom, zwłaszcza malarzom. Wierzymy w polskie malarstwo współczesne, uznajemy je za zjawisko niezwykle wartościowe, różnorodne, godne światowej promocji.

  Warszawa, listopad 2015
  Krzysztof Fabijański wraz z zespołem Galerii Sztuki STALOWA

 • Galeria STALOWA jest członkiem stowarzyszeń:

 • moveupdatemove

  moveupdatemove
  Stowarzysznie Antykwariuszy i Marszandów Polskich

  moveupdatemove

  moveupdatemove

  Stowarzysznie Antykwariuszy i Marszandów Polskich jest organizacją osób fizycznych uczestniczących w działalności gospodarczej, naukowej, popularyzatorskiej w zakresie handlu dziełami sztuki, przedmiotami kultury materialnej oraz książek i wydawnictw.

 • moveupdatemove

  moveupdatemove
  CINOA

  moveupdatemove

  moveupdatemove

  Międzynarodowa Unia Antykwaryczna CINOA - Confédération Internationale des Négotiants en Oevres d'Art jest światową organizacją zrzeszającą antykwariuszy i marszandów z całego świata.