Galeria Stalowa : profil
  • Viola Tycz

     
     
  • Plastorys

    2001, 2002 II Międzynarodowy Festiwal Działań Teatralnych i Plastycznych Tczew-Europa, Tczew
    1999 wystawa poplenerowa Stokholm Warszawa Kraków, Wrocław
    2000 WYSTAWA PODYPLOMOWA „Cyberne Tyczne” Impart, Wrocław
    2000 18 Festiwal Malalarstwa Współczesnego Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
    2002 XI SALON PLASTYKI EGERIA, Ostrów Wielkopolski
    2002 Poe-Art Centrum Sztuki Dzisiejszej REAKTOR, Wrocław
    2002 Herzklekotten  Scena na Świebodzkim, Wrocław
    2002 II Międzynarodowe Biennale Miniatury, Częstochowa
    2002 II Festiwal Kultury Niezależnej, Międzygórze
    2002 SPACE Festiwal, Poznań
    2003 AFTER AIDS Entropia, Wrocław
    2003 "I   RAK / war exhibition" BWA Awangarda, Wrocław
    2003/2004 Pocztówka z Wrocławia BWA Awangarda Wrocław, BWA Bielsko Biała
    2003 Średnia wieku Pracownia na Ruskiej, Wrocław
    2003 Pikseloza Powiatowa Galeria Sztuki Współczesnej, Ostrów Wielkopolski
    2003 Viola Tycz + malarstwo + grafika + obiekty Galeria FORUM+, Wrocław
    2003 Viola Tycz PIKSELOZA Galeria Sztuki Współczesnej ARSENAŁ, Poznań
    2003 36 Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Współczesnego Bielska Jesień, Bielsko Biała
    2004 JAJO Galeria BB Kraków, Bytom
    2004 Obraz Roku Królikarnia, Warszawa
    2004 NOVA POLSKA sezon polski we Francji Galeria ZOO Strasburg, Francja
    2004 36 Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Współczesnego Bielska Jesień Bałtycka Galeria Sztuki Słupsk, BWA Zielona Góra
    2005 SUPERMARKET SZTUKI  I Europejskie Biennale Młodej Sztuki, Warszawa
    2006 60-LECIE ASP WROCŁAW Muzeum Narodowe, Wrocław
    2007 Tożsamość z kolekcji sztuki współczesnej Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, Muzeum Architektury, Wrocław
    2007-2008 Anioł Anioł Muzeum Miejskie Norymberga, Niemcy
    2007 38 Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Współczesnego Bielska Jesień, Bielsko Biała
    2008 Dziecko DOROSŁY  Fabryka Trzciny, Warszawa
    2008 30lecie Galerii Entropia, Wrocław
    2008 Aukcja Młodej Sztuki Desa Unicom, Warszawa
    2009 Zapomniane Pokoje Galeria u Jezuitów, Poznań

  • MULTIMEDIA

    2001 WRO01 Międzynarodowe Biennale Sztuki Elektronicznej, Wrocław
    2001 DIGITAL PROGRESSION Galeria Entropia, Wrocław
    2001 V Międzynarodowy Akademicki Konkurs Filmów o Tematyce Ekologicznej VIDEKO –Olsztyn
    2001 VIDEOKONT Galeria Kont, Lublin
    2002 XXXV Pol-8 im. Józefa Milki Międzynarodowy Festiwal Filmów Artystycznych w Polanicy Zdroju
    2002 IX Wrocławska Wiosna Filmowa, Wrocław
    2002 sOUND sYSTEM BWA, Zielona Góra
    2002 PresentAkcje / video-performance  Galeria Sztuki  WOZOWNIA, Toruń
    2002 SlotArtFestival / Działania Multimedialne / PIKTOFORMERY, Lubiąż
    2002 Międzynarodowy Festiwal Działań Para – Teatralnych/Plastycznych > działania audio-video w przestrzeni miejskiej, Tczew
    2002 Animalakcje CSW Łaźnia, Gdańsk
    2002 Herzklekotten Entropia, Wrocław
    2003 "Rita w Mieście" pokaz video Arsenał, Poznań
    2003 "Rita w Mieście" pokaz video Amfiteatr, Opole
    2003 Sopot Film Festiwal Zero Trzy, Sopot
    2003 Festiwal Industrialny, Wrocław
    2004 Rita w Mieście OFFICYNA, Szczecin
    2004 Sopot Film Festiwal, Sopot
    2004 Wrocławska Wiosna Filmowa, Wrocław
    2004 Artysta Pomiędzy   Motorenhalle Drezno, Niemcy
    2004 Pure Art. Festiwal Galeria Bezdomna/ projekt Młoda Sztuka Wrocławia/ Dni Wrocławia
    2004 Wrocław w Sopocie Kino Bałtyk, Sopot
    2004 Kino Niezależne z Wrocławia oraz Teatr Nasz Włocławek
    2004 Videoprzestrzenie  BWA Awangarda, Wrocław
    2004 the Sputniza Kunsthaus Drezno, Niemcy
    2005 Polnishe Video Szene Kunstlerhaus Bethanien, Berlin
    2005 Kontakt -Kontekst Space Festiwal Poznań, Bonn - Polska, Niemcy
    2006 NOWE DROGI – NEUE WEGE polnische videokunst im K4 forum Saarbrücken, Niemcy
    2006 Videoprzestrzenie Insytut Polski w Pradze, Czechy
    2006 ANIOŁY polsko-duńska wystawa pod auspicjami Ambasady Polskiej w Kopenhadze, Dania
    2007 Anioły są piękne Domoteka, Warszawa
    2007 II Festiwal IN OUT CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ŁAŹNIA, Gdańsk
    2008 Przestrzenie sztuki wystawa indywidualna Centrum Sztuki Zamek, Wrocław
    2008 Rytuał wystawa indywidualna Muzeum Architektury, Wrocław
    2009 Ukryte 3 Kraków-Warszawa-Poznań-Galowice
    2009 Podwodny Wrocław, Wrocław
    2009 Moja Świątynia Muzeum Narodowe we Wrocławiu
    2010 Rytuał Zysk, Wrocław
    2010 Sztuka Matek Apteka Sztuki, Warszawa
    2010 Sztuka Matek  Bunkier Sztuki, Kraków
    2011 Video Evento, Włochy

  • GRAFORYS

    1999, 2001 Międzynarodowe Triennale Grafiki w Knanagawie, Japonia
    1999, 2001 Biennale Grafiki Studenckiej, Poznań
    2000, 2002, 2007 XVIII Międzynarodowe Biennale Exlibrisu Współczesnego, Malbork
    2000 IV Triennale Grafiki Polskiej, Katowice
    2000 Międzynarodowe Triennale Grafiki - Rekomendacje - młoda grafika polska Bunkier Sztuki, Kraków
    2000 XXVIII FISAE Boston, USA
    2000 Międzynarodowy Konkurs Exlibrisu Giubileo, Włochy
    2001 Międzynarodowe Triennale Grafiki - Rekomendacje - młoda grafika polska
    2001 IV Międzynarodowe Triennale Grafiki MINIPRINT Lahti Art Museum, Finlandia
    2001 Współczesny Ekslibris Polski i Mała Forma Graficzna, Rzeszów
    2001 Grafika i Ekslibris BWA, Bielsko Biała
    2002 Międzynarodowe Triennale Grafiki - Rekomendacje - Młoda grafika polska, Strasburg, Francja
    2002 XXIX FISAE Frederikshavn, Dania
    2002 Międzynarodowy Konkurs Graficzny Varese 2002,  Włochy
    2002 Konkurs Fundacji Guntera Grassa im.Daniela Chodowieckiego  Państwowa Galeria Sztuki, Sopot
    2002 Grafika i Ekslibris Galeria Sztuki Współczesnej PROFIL, Poznań
    2002 XII Space International Print Biennial Seul, Korea
    2002 III Triennale Havirov 2002, Czechy
    2003 Triennale Mondiale d'Estampes Petit Format Chamalieres, Francja
    2003 V Triennale Grafiki Polskiej Katowice
    2003 IV Międzynarodowe Triennale Grafiki Kair, Egipt
    2003 MTG Kraków 2003, Kraków
    2003 I Międzynarodowy Konkurs – Wystawa Ex-Librisu, Ankara
    2003 IV Międzynarodowa Wystawa Exlibrisu Rijeka, Chorwacja
    2003 Międzynarodowy Konkurs Rysunku i Grafiki Muzeum, Tajwan
    2003 PUZZLE4U Viola Tycz Fundacja Pilar Juncosa&Joan Miro, Hiszpania
    2003 Międzynarodowe Biennale Grafiki  CLUJ, Rumunia
    2004 MTG - Kraków 2003   Horst Janssen Museum    Oldenburg, Niemcy
    2004 Eurografik, Muzeum Sztuki Współczesnej, Moskwa, Rosja
    2004 Sarajewska Zima, Sarajevo
    2004 5TGP Miskolec, Węgry
    2004 - "Eastern European Printmakers" at The "Rensselaerville Institute" Rensselaerville, New York, USA
    2004 "Central and Eastern European Printmakers" at K. Caraccio Studio Gallery, New York, N.Y., USA
    2005 "Eastern European Printmakers from the Collection of Marvin Bolotsky" at the Printmakers Society of New Jersey, USA
    2005 Washington International Print Fair, Washington, D.C., USA
    2005 Wystawa prac z krakowskiego Triennale Grafiki  Millenaris Park Duży Hol Budapeszt, Węgry
    2005 XX Międzynarodowe Biennale Exlibrisu Współczesnego Malbork
    2005, 2007 Trois-Rivières Międzynarodowe Biennale Współczesnej Grafiki, Québec, Kanada
    2005 IV Międzynarodowe Triennale MiniPrint, TAMA Uniwersytet Tokio, Japonia
    2005 Transgresje IMPACT 4 Konferencja GrafikiCentrum Kultury ZAMEK Poznań
    2005 wystawa indywidualna Sole Creature  Epreuve d'Artiste Grafiekgalerie Antwerpia, Belgia
    2006 Polskie Orły 2006 Korea Foundation Cultural Centre, Korea
    2007 Indywidualna wystawa Ortona, Włochy
    2007 „PRINT- Internationale Grafiktriennale Krakau -- Oldenburg – Wien“ Künstlerhaus Vienna, Austria
    2007 Mistrzowie Rysunku i Grafiki Varosi Muveszeti Muzeum Gyor, Węgry
    2008 Epreuve D'Artiste Antwerpia, Belgia
    2008 No Smoking Gallery Strasburg, Francja
    2008 Affordable Art.-Fair Paryż, Francja
    2008 Gdański Archipelag “Skarbów” Lwy Gdańskie, Gdańsk
    2008 Il Bosco Stregato Solstizio d’Estate Bosia, Italy
    2008 Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej Muzeum Miasta Gdyni
    2008 IMPRINT Pałac Nauki i Kultury, Warszawa
    2009 "Num_errance" La Biennale internationale d’estampe contemporaine de Trois-Rivières, Kanada
    2009 Międzynarodowe Biennale Exlibrisu Współczesnego, Malbork
    2009 Międzynarodowe Triennale Grafiki "Kolor w grafice"
    2009 Wystawa Główna Międzynarodowego Triennale Grafiki, Bunkier Sztuki, Kraków
    2009 Bosco Stregato 2009, International Exlibris Competition, Italy
    2009 Kobiety w polskiej grafice - Graficzny Białystok 2009
    2010 Międzynarodowego Triennale Grafiki ¬ Wiedeń 2010 Künstlerhaus, Wiedeń
    2010 Zapomniane Pokoje Galeria Bałtycka Galeria Sztuki w Ustce
    2010 Kolor w Grafice Centrum Grafiki Tessaloniki, Grecja
    2012 Grafomania

  • ODZNACZENIA

    2009 III nagroda Bosco Stregato 2009, International Exlibris Competition, Włochy
    2008 Stypendium w zakresie twórczości artystycznej  Województwa Dolnego Śląska
    2008 Concorso Internazionale Exlibristico, Sculture e Brevi novelle “Il Bosco Stregato” wyróżnienie Solstizio d’Estate Bosia, Włochy
    2007 Laureat MŁODA POLSKA stypednium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
    2006 Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
    2006 Nagroda Remo Palmirani Ex Libris Mediterraneo Museum Ortona, Włochy
    2006 Artysta Roku w plebiscycie czytelników magazynu ARTEON.
    2005 Nagroda Jury IV Międzynarodowe Triennale MiniPrint, TAMA Uniwersytet Tokio, Japonia
    2004 I nagroda Wrocławska Wiosna Filmowa, Wrocław
    2003 Grand Prize INTERNATIONAL GRAPHICS BIENNIAL CLUJ, Rumunia
    2003 Parchemin d’Honneur Triennale Mondiale d'Estampes Petit Format Chamalieres, Francja
    2003 II Nagroda Biennale Malarstwa Współczesnego Bielska Jesień BWA, Bielsko Biała
    2003 Wyróżnienie Honorowe Międzynarodowego Triennale Grafiki, Kraków
    2003 Grand Prix IV Międzynarodowego Triennale Grafiki Kair, Egipt
    2003 Wyróżnienie Międzynarodowe Biennale Grafiki, Ostrów Wielkopolski
    2002 Stypendium Fundacji Pilar i Joana Miro oraz Sothebys  Majorka, Hiszpania
    2002 Udział  w Konkursie Fundacji Guntera Grassa im.Daniela Chodowieckiego, Sopot
    2002 Nagroda Specjalna Dyrektora Muzeum w Malborku na Międzynarodowym Biennale Grafiki, Malbork
    2001 Grand Prize Międzynarodowe Biennale Grafiki, Ostrów Wielkopolski
    2001 Wyróżnienie VIDEKO - 2001, Olsztyn
    2000 Wyróżnienie honorowe 18 Festiwal Malarstwa Współczesnego, Szczecin
    1999 nagroda specjalna III Międzynarodowe Biennale Grafiki, Gliwice
    1998, 1999, 2000 - stypendium twórcze Konkurs American Retails System i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu