Galeria Stalowa : o wystawie
 • Przeszła wystawa

  Paweł Słota
  PRZESTRZENIE UJAWNIONE

   

  14 grudnia 2016

  15 stycznia 2017

   
   

  PRZESTRZENIE UJAWNIONE to pierwsza indywidualna wystawa krakowskiego artysty w Galerii STALOWA. Na wystawie zostaną zaprezentowane płótna przedstawiające pejzaże miejskie, w których artysta obrazuje zmienność, ruch i energię miasta. Oscyluje między dynamiką i fotograficznym zatrzymaniem.


  „Cykl przestrzenie ujawnione pozwala mi rozwiązać założone problemy malarskie, poprzez własne wyobrażenia. Realizacja tego cyklu jest moim świadomym wyborem konwencji malarskiej oraz subiektywnym spojrzeniem na mój świat wewnętrzny. Każde płótno stało się osobną, intymną i indywidualną rzeczywistością, pełną różnych emocji i wielorakich wariantów rozwiązań pojęć struktury i przestrzeni, częściowo uzyskiwanych intuicyjnie, częściowo poprzez wiedzę i doświadczenie, lecz na pewno stanowiących moją osobistą wizje.” Paweł Słota


  Paweł Słota – Urodzony w 1989 w Częstochowie, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka, aneks z rysunku w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej- Rzepeckiej. Zdobył m.in. stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012 i Stypendium twórcze Fundacji Grazella im. Anny Marii Siemieńskiej dla wybitnych młodych twórców. Mieszka i pracuje w Krakowie.

   

  Wernisaż wystawy: 14 grudnia, w godz. 19.00 – 21.00
  Wystawa trwa: 14 grudnia 2016 - 15 stycznia 2017
  Galeria STALOWA, ul. Stalowa 26, Warszawa
  Czynna codziennie w godz. 12.00-19.00

   

  Media:

  Rynek i Sztuka>>

  Świat Elit>>

  O.pl>>

   

  Katalog online >>