Galeria Stalowa : o wystawie
 • Przeszła wystawa

  WYSTAWA ZBIOROWA
  Martyna Borowiecka, Iwona Cur, Bartosz Czarnecki, Piotr Jędruszczak, Justyna Kabala, Tomasz Karabowicz, Katarzyna Karpowicz, Marta Kawiorska, Tomasz Kołodziejczyk, Marcin Kowalik, Berenika Kowalska, Piotr Pasiewicz, Paweł Słota, Viola Tycz, Igor Wójcik, Agnieszka Żak-Biełowa, .
  ARTYŚCI STALOWEJ W RAMPIE

   

  12 listopada 2016

  10 stycznia 2017

   
   

  Galeria STALOWA zaprasza do Teatru Rampa na wystawę pt. „Artyści STALOWEJ w Rampie”. To już druga prezentacja naszych artystów w teatralnym wnętrzu.

   

  Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy Martyny Borowieckiej, która tworzy na płótnach iluzję trójwymiarowej przestrzeni, szczególnie chętnie oddając różnorodne materie, takie jak futro, metal, szkło czy drewno. Syntetyczne w formie, ale bogate w ornamentyce prace Bereniki Kowalskiej, czy nawiązujące do lifestylowych fotografii malarstwo Agnieszki Żak-Biełowej.


  Nie zabraknie prac młodego krakowskiego artysty Bartosza Czarneckiego, który za pomocą abstrakcyjnych form malarskich, ich konfiguracji buduje „zaskakujące” obrazy nawiązujące do świata przedstawiającego. Będzie też malarstwo Marcina Kowalika, nieustannie badającego oddziaływanie elementów obrazu na widza, prowadzącego nieustającą, malarską dyskusję z tym, co powstaje na płótnie, twórczość Pawła Słoty, przedstawiającego pejzaże miejskie, oddając w nich zmienność, ruch i energię miasta oraz Piotra Pasiewicza, który, jak recenzuje Michał Jeżak, "podciąga do granic możliwości Sztuki Wideo, by ukazać nam w jaskrawy sposób trywialny fakt, że człowiek nie jest istotą bipolarną, a jego rzeczywistość składa się z samych szarości i kontradykcji. […]”

   

  Jednakże to nie wszystkie artystyczne propozycje, które wyeksponowane zostaną na wystawie w teatrze RAMPA. Pojawią się też prace innych artystów aktywnie współpracujących i zaprzyjaźnionych z Galerią STALOWA m. in. Iwony Cur, Piotra Jędruszczaka, Justyny Kabali, Marty Kawiorskiej, Katarzyny Karpowicz, Tomasza Karabowicza, Tomasza Kołodziejczyka, Mateusza Majewskiego, Kamili Strzeszewskiej, Violi Tycz, czy Igora Wójcika.

   

  Wernisaż wystawy 16 listopada, godz. 18.00 w Teatrze Rampa, ul. Kołowa 20, Warszawa
  Wystawa trwa: od 12 listopada 2016 do 11 stycznia 2017