Galeria Stalowa : o wystawie
 • Przeszła wystawa

  Daniel Krysta
  RING. WYSTAWA MALARSTWA DANIELA KRYSTY

   

  09 listopada 2016

  03 grudnia 2016

   
   

  RING to wystawa malarstwa Daniela Krysty w Galerii STALOWA, która stanowi retrospektywę twórczości wrocławskiego artysty. Ekspozycja wskazuje na charakterystyczne elementy wypowiedzi artystycznej: materia, światło, kolor, czy faktura. Jednocześnie pokazuje jak za pomocą motywu tytułowego RINGU, można zobrazować i przekazać prawdę o rzeczywistości.

   

  „Ring – pierścień, okrąg daje mi nieograniczone możliwości wypowiedzi artystycznej. Najpełniej i najprecyzyjniej wizualizuje rzeczywistość i relacje pomiędzy nią a ludzką istotą. Zbiór punktów budujących figurę zakreśla tą umowną granicę pomiędzy dwoma sferami: poza i w centrum okręgu. Wszystko, co powierzchowne ma skłonić odbiorcę do głębszej refleksji nad granicą dzielącą to co prawdziwe, od tego, co nierealne. Chcę odwrócić naszą uwagę od tego, co właśnie widzimy, tym samym pozwalając wprowadzić nas w stan skupienia i wyciszenia, wyznaczyć naszą indywidualną przestrzeń” Daniel Krysta

   

  Daniel Krysta - urodzony w 1976 r. w Cieszynie. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w 2004 r. w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Jest również autorem kilku wystaw indywidualnych. Laureat licznych konkursów. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

   

  Wernisaż wystawy: 9 listopada, w godz. 19.00 – 21.00
  Wystawa trwa: 9 listopada – 3 grudnia 2016
  Galeria STALOWA, ul. Stalowa 26, Warszawa
  Czynna codziennie w godz. 12.00-19.00

   

  Media:

  O.pl>>

  Arinfo>>

   

  Katalog online >>