Galeria Stalowa : o wystawie
 • Przeszła wystawa

  Igor Wójcik
  WYSTAWA MALARSTWA I RZEŹB W SZKLE IGORA WÓJCIKA "MECHABIOTYLOPISZCZELE"

   

  21 września 2016

  18 października 2016

   
   

  Wystawa prezentuje malarstwo oraz rzeźby w szkle uznanego wrocławskiego artysty - Igora Wójcika, przedstawiciela tzw. surrealizmu artystycznego. Prace malarskie artysty eksponowane w Galerii STALOWA to obrazy na płótnie pochodzące z cyklu „Mechabiotyle”, rozpoczętego w 1992 roku i kontynuowanego do dziś. Inspiracją do stworzenia cyklu są odkrycia z lat 90. XX wieku z obszaru mikro- i makro-przestrzeni oraz nowe technologie: cyfrowe czy cybernetyczne, przy użyciu których zostały poznane struktury wcześniej niewidoczne dla ludzkiego oka. „Mechabiotyle” gromadzą obrazy dużo- i średnioformatowe, a nawet małe.

   

  „Czysto” artystyczne dyscypliny uprawiane przez Igora Wójcika to zarówno klasyczne malarstwo na płótnie jak również, tworzone równolegle, szkło unikatowe. Kruche, szklane rzeźby stanowią dopełnienie malarskiej twórczości artysty. Połączenie tych dwóch dyscyplin, choć wydaje się rzadkie, we Wrocławiu jest częściej spotykane z uwagi na tradycję hutniczą regionu. Artysta łączy swoje szklane prace również w cykle tj. „Piszczele” oraz „Polisemie”. Są to formy organiczne bliskie naturze, które wykazują korelacje z kruchością kości czy wieloznacznością ukazywaną w pracach z cyklu „Polisemie”.

   

  Przez prace malarskie jak i szklane Wójcika, które zostały zaprezentowane w Galerii STALOWA przemawia intensywny i żywy kolor, który mimo złożoności idei jest tu ważnym czynnikiem dla widza.

   

  Multimedia:

  Polski Prawnik>>

  Rynek i Sztuka>>

  Artinfo.pl>>

  Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Wrocławski

  Plus.google.com

  Świat Elit>>

  Numarte>>

  FORMAT>>

   

  Patronat medialny wydarzenia

  NUMARTE

  Szkło i Ceramika

   

  Katalog w wersji on-line >>