Galeria Stalowa : o wystawie
 • Przeszła wystawa

  Viola Tycz
  POŻĄDA/NIE

   

  06 kwietnia 2016

  04 maja 2016

   
   

  Wernisaż wystawy Violi Tycz „POŻĄDA/NIE” w Galerii STALOWA

   

  6 kwietnia 2016, o godzinie 19:00 warszawska Galeria sztuki STALOWA zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa wrocławskiej artystki Violi Tycz: „POŻĄDA/NIE”. Wernisaż będzie miał miejsce w siedzibie galerii, przy ul. Stalowej 26.

   

  Wystawa ma charakter retrospektywny i prezentuje twórczość artystki multimedialnej, wielokrotnie nagradzanej, zaliczanej do kręgu najbardziej obiecujących polskich artystów.

   

  Prace zebrane w STALOWEJ pochodzą z najważniejszych cykli artystycznych Violi Tycz, tworzonych w latach 2003-2016. „Pikseloza”, „Dziecko/Dorosły”, „Nimfomanka” „Hot” czy „Częstotliwość” to zaledwie przedsmak tego, co artystka zaprezentuje na swojej wystawie.

   

  Tematyka prac oscyluje wokół postaci ludzkiej, pokazując wszechogarniającą komercjalizację, konsumpcjonizm, popkulturową papkę oraz skomplikowane relacje międzyludzkie. Wszystko to przy użyciu wyjątkowych rozwiązań formalnych, swoistym kolorycie, wypracowanym konturze i materii malarskiej.

   

  To właśnie dzięki malowanym cyklom Viola Tycz stała się stypendystką wielu prestiżowych instytucji, m.in. Domu Aukcyjnego Sotheb’y, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Joana Miró w Hiszpanii.

   

  Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Dolnośląskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Kolekcji Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie i wielu innych. W 2014 roku pojawiły się również na aukcji w Domu Aukcyjnym Christie’s w Londynie.

   

  Wystawa Violi Tycz w Galerii STALOWA, jak wszystkie cykle artystki jest nieoczywista i pełna intrygujących niedopowiedzeń, pozostawionych ocenie widza.
  Kuratelę nad wydarzeniem objęła Anita Wolszczak, historyk sztuki i współwłaścicielka warszawskiego Domu Aukcyjnego Art In House.

   

  Galeria oferuje możliwość nabycia prezentowanych prac.

   

  Wystawa będzie czynna w dniach 6 kwietnia – 4 maja 2016, w Galerii STALOWA, ul. Stalowa 26.

   

   

  Katalog w wersji elektronicznej >>

   

  Wywiad „Szufladkowanie i nadawanie etykiety nie ma znaczenia w czasach pełnego synkretyzmu” na Portalu Rynek i Sztuka. Zobacz >>